Jak to mají holky – Lauren Saft

1. srpna 2016 v 21:36 | Penny |  Recenze
Autor: Lauren Saft
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 288
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 75 %

Každý z nás jistě chodil na střední školu a prošel si tou pubertální částí našich životů. Mysleli jsme si, jak nejdeme s dobou a jak na světě není nikdo lepší, než my. Tahle kniha mi ukázala, jak strašně naše chování muselo vypadat na veřejnosti. Možná to bylo trošku smutné, ale neskutečně reálné a pravdivé!


O vydání této knihy jsem neměla nejmenší tušení, až do momentu, kdy jsem na facebookové stránce nakladatelství Yoli uviděla obálku a přečetla jsem si anotaci. Hned mi bylo jasné, že tuto knihu musím mít! Jedná se o titul s jednou z nejkrásnějších obálek za letošní rok. Naštěstí obálka nebyla jedinou věcí, která se mi na této knize líbila.

Celým příběhem nás budou provázet 3 mladé slečny, které studují na obyčejné střední škole. Každá je jiná, každá je svá a zároveň falešná, ale mohu vás ujistit, že se každá holka alespoň s jednou trošku ztotožní. Děj je prostě dost nostalgická cesta našimi středoškolskými léty, u kterého se budete smát, ale taky kroutit hlavou.

Alexandra Holbrooková je nešťastně zamilovaná středoškolačka, která už nějaký ten pátek touží po svém nejlepším kamarádovi Drewovi. Alex není schopná Drewovi o svých citech říct a snaží se dělat, že ji vůbec nevytáčí jiné holky, které se kolem něj motají. Navíc žije doma jen s maminkou a bratrem. Cítí se dost osaměle a v takovéto situaci se rozhodne začít hrát ve studentské kapele. Nebude ale zanedbávat své kamarádky?

Mollie Finnová je povahou ten typ holky, která nemůže být outsider. Této pozici zabránila tím, že chodí s nejhezčím klukem na škole a to s hvězdou lakrosového týmu Samem. Tento kluk je ale spíše orientovaný na fyzický vztah a Mollie si prostě není schopná připustit, že by měl jinou. No, a aby její život byl o to zajímavější, tak žije v křesťanské rodině. K čemu tohle povede? Bohužel anorexie…

Veronika Collinsová je nekontrolovatelná střela, která pro pozornost všech okolo ní je schopná udělat prakticky cokoli. Cítí se neskutečně sama. Celou tuto situaci řeší nezávaznými vztahy s kluky, kteří ji po nějakém čase mají za svou "jistotu". Veronika má pocit, že už to s alkoholem i kluky dost přehání a rozhodne se pro opravdový vztah. Může tohle ale fungovat?

Kniha je psána s neuvěřitelným nadhledem z pohledu všech tří dívek. Zažijete neskutečně trapné situace, u kterých se budete za břicho popadat, ale rozhodně vás příběh neochudí ani o velmi dojemné a srdcervoucí scény. Budete svědky pomlouvání, závidění a nikdy nekončícího boje o kluky. Co ale budete muset přežít, jsou opravdu časté vulgarismy. Je pravda, že po nějakém čase si na ně zvyknete a po chvilce přemýšlení vám dojde, že v knize být opravdu mají.

Já osobně jsem se vcítila do každé věty a zavzpomínala na středoškolské roky. Kniha je psána opravdu velmi čtivě a věrohodně, stylem bych ji přirovnala k románu Otka od Kody Keplinger. Mohu tento titul opravdu doporučit tomu, kdo má rád jednoduché a milé romány, tomu kdo si chce zavzpomínat nebo komukoli, kdo hledá lehkou prázdninovou záležitost.

P. S. Na pláži u moře se čte sama!

 


Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 2. srpna 2016 v 16:28 | Reagovat

Tahle kniha úplně není můj šálek čaje :/ Obálku má ale krásnou a tobě se recenze moc povedla :)

2 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 2. srpna 2016 v 19:47 | Reagovat

Pěkná recenze, i když knížka asi pro mě není.

3 Alex Alex | Web | 3. srpna 2016 v 18:16 | Reagovat

Skutečně má tato kniha krásnou obálku ♥ Ale nejspíš se do ní nepustím, nějak se mi na středoškolská léta vzpomínat nechce :D I tak obdivuji autorku za to, že vytvořila postavy, v kterých se člověk vidí - to se nevidí až tak často :)

4 Kvinna Kvinna | Web | 4. srpna 2016 v 14:37 | Reagovat

Kniha vypadá velmi zajímavě. Vulgarismy sice moc nemusím, ale mám přátelé, kteří je také dosti používají, takže myslím, že to tak velký problém nebude.

5 Gabby Gabby | Web | 6. srpna 2016 v 17:02 | Reagovat

Ty jo zní to zajímavě a hlavně docela skutečně. Protože vím, co jsme dělali v tom středoškolském věku. Takže si to ráda přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama