Zvolila jsem lásku – Scarlett Lewis

18. července 2016 v 18:15 | Penny |  Recenze
Podtitul: Matčina cesta naděje a odpuštění
Autor: Scarlett Lewis
Spoluautor: Natasha Stoynoff
Nakladatelství: Kritián
Počet stran: 190
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 95%

Jaké to je ztratit vlastní dítě? Je to věc, na kterou se snaží nikdo nemyslet a kterou si snad nikdo z nás ani doopravdy představit neumí, dokud nás tato osudová rána nepotká. Scarlett Lewis zažila 14. prosince 2012 tuto příšernou tragédii a po 4 letech od onoho dne se rozhodla sepsat knihu, která by mohla pomoci všem matkám, které v životě poznaly stejnou bolest a prostřednictvím této knihy jim sdělit, jak se se svou ztrátou snaží žít. Představuji vám knihu, o jejímž vydání neměl skoro nikdo ani tušení a která by si dle mého názoru zasloužila pozornost úplně všech.


Tahle kniha vám nevykouzlí úsměv na tváři a ani ji jen tak nepřečtěte, tuto knihu prožijete. Je totiž psána se slzami v očích a se zlomeným srdcem ženy, která prožila nejhorší den ve svém životě a přesto dokázala vynaložit energii, aby nám předala všechno, co od onoho dne prožila.

Jesse Lewis byl syn, kterého by si každá matka přála, byl milý, kamarádský, obětavý a nadevše si vážil své rodiny (Jesse měl ještě bratra). Každý den navštěvoval základní školu Sandy Hook, kde se právě ona tragická událost stala.

14. prosinec 2012 byl den jako každý jiný, kdyby se ovšem v základní škole Sandy Hook nezačalo krátce před polednem střílet. Obětí bylo celkem 26 z toho 20 dětí. To, co konkrétně se ve škole v průběhu střelby odehrálo, vám tu líčit nebudu, protože mnohem víc na vás zapůsobí výpověď jeho vlastní matky.

Scarlett ve své knize popisuje statisíce soustrastných dopisů z celého světa, své nikdy nekončící záplavy slz i snahu najít naději k odpuštění, že to vše nemohla být její vina. V knize vám odhalí i část svého rodinného fotoalba, které vám umožní mít z četby ještě větší emocionální zážitek.

V knize se vyskytuje velice silná vazba na víru, já věřící sice nejsem, ale když tuto knihu budete číst, budete mít pocit, že nic jiného vás v takové životní situaci nemůže zachránit. Stejně jako Scarlett byste všude okolo sebe viděli tajuplné náznaky zpráv od zesnulého. Že si to nedovedete představit? Ani já to nedokázala, dokud jsem nedočetla poslední stranu.

Scarlett Lewis se rozhodla založit nadaci Jesseho Lewise "Zvolila jsem lásku" a i v těchto dnech se snaží všechny přesvědčit, že než se stane něco podobného, jako v prosinci 2012 je lepší si zvolit lásku.

Při psaní této recenze jsem ani neměla tušení, jak vám mám předat to, co mi tato kniha dala. Její obsah je tak silný, že k jeho vyjádření slova jednoduše nestačí. Byl to jeden z mých nejsilnějších čtenářských zážitků v životě. Pokud i vy chcete zjistit, co Scarlett viděla na obloze nebo na stěně v kuchyni a jaká byla její cesta naděje, pak neváhejte a po této knize rozhodně sáhněte!

P. S. Určitě se nejedná o knihu pro každého, ale věřte mi, že tento příběh za váš čas rozhodně stojí!


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama