Yoli piknik aneb jak nejlépe strávit letní odpoledne v centru Prahy

15. července 2016 v 14:04 | Penny |  Reporty
Ve středu 13. července se v zahradě Kinských v Praze odehrála akce, která v dějinách nakladatelství Yoli nemá obdoby, historicky první Yoli piknik! No a o co že jste přišli?


Celá akce pod vedením Radka Blažka se organizovala necelý měsíc, no a správní knihomolové (jako jsem já), se rozhodli dorazit třeba i z Moravy! Den před vypuknutím pikniku se ale začaly objevovat spekulace o jeho přesunutí na následující týden, a to z důvodu neustále se měnícího počasí a dosti deštivé předpovědi. Štěstí nám ale nakonec přálo, jelikož celé dopoledne nespadla z nebe ani kapka a tak o půl čtvrté odpoledne byl piknik zahájen.

Co se na pikniku objevilo? Zhruba 8 dek, 20 citrónových muffinů, tucet domácích sušenek, 3 balení
tyčinek, 10 plněných taštiček, 20 lidí, 20 mobilů, gumoví medvídci, mnoho knih, fotky, později i 7 deštníků a ta správná knihomolská konverzace!

Hned při zahájení ocenil Radek dvě účastnice za nejlepší květinkový letní outfit, jak jinak než knižní odměnou a to v podobě nové knihy od Francescy Zappia "Uvnitř mé hlavy" a druhým dílem ze série Pekelné stroje od Cassandry Clare - Mechanickým princem. Ani já jsem neodešla s prázdnou, obdržela jsem totiž recenzní výtisk knihy "Nechovej se jako pitomec" od Meghan Doherty (na recenzi se brzo těšte) a tímto samozřejmě nakladatelství Yoli děkuji. No a aby těch soutěží nebylo málo, tak se rozdaly také i 2 výtisky letní novinky "Jak to mají holky" od Lauren Saftové.

Po rozdělení knižních dárečků se spustila ta pravá knižní konverzace. Probíraly se jak jinak než Yoli knihy, a to jak ty vydané, tak i ty co na své vydání čekají. Padla doporučení na tituly, co by za vydání rozhodně stály nebo i rady, co spíše nevydávat. Všichni jsme si skvěle rozuměli a nebylo účastníka, který by si s ostatními neměl co říct. Padla jména autorů jako je Coleen Hooverová, Rainbow Rowellová, James Dashner, Francesca Haigová a mnohých dalších. Snad každý z nás odešel minimálně s desítkou doporučení na knihy, které by stály za přečtení.

Jenže po 2 hodinách si počasí řeklo, že nám naše knižní odpoledne zkrátí a v mžiku se spustil obrovský liják. Snad všichni jsme věřili, že pršet brzy přestane a tak jsme se schovali pod sloupy nedalekého letohrádku. Tam jsme samozřejmě dále řešili naše knižní "problémy", ale i po 30 minutách se obloha nevyjasňovala a nakonec jsme piknik museli rozpustit. Ale jak říká Radek "V nejlepším se má přestat!".

Věřím, že po úspěchu Yoli oslavy i Yoli pikniku se v brzké době objeví zase další z jejich skvělých akcí! Jestli ano, tak se máme rozhodně na co těšit! No a ti z vás, co nedorazili, už ví, o co přišli a příště se k nám jistě přidají!

 


Komentáře

1 Bětka Bětka | Web | 17. července 2016 v 16:23 | Reagovat

Hlásím, že sušenek ode mě bylo 30 a ještě nějaké od Anežky, takže skoro spíš kopa než tucet :D
Bylo to fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama