Stínová královna – C. J. Redwine

28. července 2016 v 13:06 | Penny |  Recenze
Autor: C. J. Redwine
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 360
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 80 %

Vítejte v Havraní říši! V říši, kde vládne zmatek, zlá královna a Sněhurka se jménem Lorelei. Že už jste Sněhurku četli? Vsadím se, že tuhle ne! Tady má totiž Sněhurka bratra a spolu se svou macechou ovládají magii! A to zdaleka není všechno!


Stínová královna je napínavým fantasy příběhem, který nám ukazuje klasickou Sněhurku z trošku jiného úhlu pohledu a v trošku více drastickém království. Opravdu vás mohu ujistit, že jste takovouto knihu ještě nečetli a taky vám mohu slíbit, že vás bude bavit, jelikož tu není žádná jistota, že na konci zazní klišé věta "A žili šťastně až do smrti".

Náš fantasy zážitek začíná shrnutím událostí v Havraní říši. Zde totiž Lorelei (naší Sněhurce) umírá matka a její otec si vezme za ženu královninu sestru Irinu z říše jménem Morkant. Ze začátku se vše tváří, že tento svazek rodinu nakonec zachrání a Lorelei i její bratr Leo budou mít zase maminku. Tato idyla ale netrvá věčně, jelikož Irina touží pouze po pomstě. Irina byla totiž starší a prvorozenou dcerou v Morkantu a právě ona si měla vzít budoucího vládce Havraní říše jako první, jenže Loreleiin otec nabídl sňatek Irinině mladší sestře, což se Iriny velice dotklo. No a teď se
může Irina konečně pomstít a chopit se sama moci. Jak to hodlá udělat? Zabije Loreleina otce i zbytek jeho rodiny. Tento plán se jí ale povede pouze částečně, jelikož Lorelei i její bratr Leo s pomocí Gabrila (velitele stráže) stihnou před Irinou utéct. Nyní se tito 3 uprchlíci schovávají v lesích a Lorelei si je vědoma, že má velice málo času, aby zdokonalila své kouzelnické schopnosti a mohla se postavit Irině (Irina je totiž také čarodějka) a zachránit Havraní říši.

Aby náš příběh byl ještě více komplikovanější, tak nám autorka zprostředkovala události z království jménem Eldr. V této zemi nyní probíhá válka s obry, kteří mohou být zastaveni pouze magií. Než si ale tento fakt v království uvědomí, stihnou obři zavraždit současného krále, královnu i jejich prvorozeného syna. Na trůn se tedy musí posadit nezkušený a vládnutím téměř nepolíbený druhorozený syn Kol, kterému z celé rodiny zbyla jen mladší sestra Brig. Kol vidí jedinou naději k záchraně a to uzavřením dohody právě s královnou Havraní říše, jelikož ví, že Irina ovládá magické síly. Je nám všem jistě jasné, že příběhy Iriny, Kola i Lorelei se musí nutně protnout. Otázkou ale zůstává, na čí stranu se Kol dá…

Celé kniha je rozdělena do kapitol, ve kterých se střídá vypravěč. Některé kapitoly vypráví Lorelei, jiné Kol a párkrát nahlédneme i do hlavy samotné Iriny (a budete koukat, co všechno o ní nevíte). Příběhu nechybí napětí, smutek ani pár romantických scén. Navíc hned na začátku knihy naleznete velice zdařilou mapu celé říše a budete se v ní orientovat po celou dobu četby. No a naopak na konci zase najdete seznam všech zaklínadel, které se v ději vyskytly. Jedná se o opravdu nevšední fantasy, na kterou nemusíte narazit každý den a kterou si budete chtít určitě ještě jednou přečíst!

Abych ale knihu úplně nevychválila do nebes jsem nucena říct i pár věcí, které na téhle knize nebyly úplně zdařilé. Opět jsem totiž za půlkou odhalila její pravděpodobný konec, který po dalších 150 stranách opravdu nastal. Navíc se mi při četbě přihodila nemilá věc, která se mi u žádné knihy ještě nikdy nestala. Těsně před půlkou mi zůstalo v ruce zhruba 35 stránek, které z knihy jednoduše vypadly. Samozřejmě za tento nepříjemný zážitek nemůže autorka, ale zkrátka a dobře mi to trošku zhoršilo náladu při čtení. Věřím, že už se mi to ale nikdy nestane!

I přes těchto pár nedostatků se ale těším na další díly této série a knihu vám doporučuji! Jen pro upřesnění, jedná se o ucelený příběh, nenajdete tu žádný otevřený konec. Kniha sice spadá do série Havraní říše, ale v dalších příbězích bychom se měli dozvídat jiné události z jiných zemí, které naleznete na mapce. Už teď se těším!

P. S. Lepší je, když od knihy moc neočekáváte a potom jste z ní mile překvapeni. (A bacha na vazbu)!

 


Komentáře

1 Vikina Vikina | Web | 28. července 2016 v 13:22 | Reagovat

Zaujímavé :-) pekný blog :-)

2 Alex Alex | Web | 28. července 2016 v 22:02 | Reagovat

Došla jsem k závěru, že tato kniha je nevšední zážitek :D A proč se teda neodpoutat od reality a nezažít dobrodružství s magií a starými/novými známými? Nejsem si úplně jistá, jak se mi kniha bude líbit - fantasy zrovna moc nečtu - ale občas je dobré vybočit ze zaběhnutého zvyku a přijít s něčím novým.

3 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 29. července 2016 v 12:17 | Reagovat

pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama