Smolná sezóna - Moïra Fowley-Doyle

22. července 2016 v 12:00 | Penny |  Recenze
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 280
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 78 %

Tato kniha není jen obyčejným příběhem. Je to kniha spojená s tajemstvím, neskutečným neštěstím, smolnou sezónou, rodinou, láskou, nikdy nekončícím přátelstvím, nenávistí a hlavně touhou zjistit pravdu, ať to stojí, co to stojí.


"Smolná sezóna" mě osobně zaujala už naprosto skvělou obálkou, která je promyšlená do posledního detailu, jelikož vše, co na ní najdete, snad kromě toho makového pole (to jsem tam prostě nenašla), naleznete v nějakém významu přímo v knize. I anotace knihy byla tak poutavá, že jsem knihu okamžitě zařadila do "wishlistu".

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je Cara a její rodina. Cara žije ve svém domě se svou matkou a 2 sourozenci. Má o rok starší sestru Alici a bývalého nevlastního bratra (za chvíli vysvětlím) Sama. Proč bývalého nevlastního? Cařin vlastní otec zahynul při strážce s kamionem při jedné ze smolných sezón a Cařina matka si vzala o pár let později Christophera a ten měl syna Sama. Takhle se Sam stal nevlastním bratrem Cary, jenže Samův otec od nich jednoho dne utekl a proto je tedy Sam bývalý nevlastní bratr Cary. V knize taktéž vystupuje Cařina nejlepší kamarádka, kartářka Bea. Za zmínku jistě stojí i postava jménem Nick, což je Alicin přítel.

Když už tedy známe postavy je na čase si říct, co to tedy je smolná sezóna. Smolnou sezónou Cařina rodina nazývá měsíc v roce (říjen), ve kterém se celé rodině dějí ty nejhorší věci, jednoduše jakoby se jim smůla lepila na paty. Srazí je auto, zlomí si ruku, pokazí se zařízení v bytě atd.. Problém ale nastává v situaci, kdy Bea řekne Caře, že podle karet ví, že letošní smolná sezóna bude jednou z nejhorších, což znamená, že někdo umře, jelikož když naposledy byla takto "špatná" sezóna, tak umřel právě Cařin otec. Navíc Cara zjistí, že na všech jejích fotkách, které za svůj život nafotila je osoba jménem Elsie. Elsie je dívka, která chodí s Carou do stejné školy, ale nikdo si jí moc nevšímá. Když si ale Cara chce o těchto fotkách s Elsie promluvit, tak Elsie přestane do školy chodit. Náhoda? To asi těžko! Navíc se Cara zamiluje do Sama (a i on do ní, jenže to ona neví) a snaží se to za každou cenu utajit, protože hlavním cílem je zjistit, co je doopravdy smolná sezóna, proč se neustále opakuje a jak ji může zastavit!

Tato kniha je ukázkovou young-adult fikcí, která si mě získala již svou první stranou. Odložila jsem ji až v časných ranních hodinách. Příběh vás udrží v neustálém napětí, jelikož vás nutí přemýšlet, co všechno se může stát. Je to jedna z mála knih, kde mě po celou dobu četby nenapadl jediný možný konec, ano až tak moc je tato kniha záhadná.

Jediné, co bych knize vytkla, byla pasáž, kde se Cara snažila všude možně najít Elsie. Věděla jsem, koho hledá a co chce zjistit, tudíž nějakých 40 stran jsem četla pořád o tom samém. Je jasné, že ta část v knize být musela, ale mě osobně trošku nudila.

Tento příběh bych zhodnotila, jako napínavou oddechovku, která mě nenechala usnout. Určitě ji mohu doporučit všem milovníkům young-adult žánru nebo těm, kteří rádi odkrývají stará rodinná tajemství. Je to skvělé letní počtení, které si určitě ráda přečtu znovu.

P. S. Nezačínejte ji číst večer, věřte mi, vím, o čem mluvím!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama