Sítě - Petra Dvořáková

15. července 2016 v 12:45 | Penny |  Recenze

Autor: Petra Dvořáková
Nakladatelství: Host
Počet stran: 280
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 100 %


Že jste ještě od Petry Dvořákové nic nečetli? Nebo je vám současná česká literatura cizí? Tak to jste na tom stejně asi jako já zhruba před 2 měsíci. Současné české autory jsem neznala a nic z české literatury nečetla. Jenže tato kniha od Petry Dvořákové je natolik skvělá, že jsem českou literaturu začala mít ráda. No a třeba se k ní díky knize Sítě dostanete i vy.


Sítě, kniha, kterou by dle mého názoru měla mít doma opravdu každá žena, já sama nejsem schopná říct, co
všechno mi tato kniha dala, jelikož to, co si z knihy můžete odnést je velice individuální. Jde sice o příběhy 3 konkrétních žen, ale některá z nás něco podobného třeba již zažila a bude to vnímat jinak než čtenářka, pro kterou daný příběh mohl být třeba "jakýmsi" varováním… Každopádně je nutno vyzdvihnout autorčin literární talent, který dosahuje vrcholných rozměrů!

Pokud se máme podívat na konkrétní sítě podrobněji, začala bych s tou první "Tak tohle jsem já".
Zde jde o jakýsi nástin života obyčejné ženy, která si nevěří a dochází k terapeutovi. Já sama jsem se v jistém okamžiku příběhu cítila stejně, jako Kristýna (žena, o níž vypráví příběh), byla jsem tou samou pacientkou a prožívala každé její sezení. Je až neuvěřitelné, jak moc se lze vcítit do příběhu Kristýny, i když o něm jen čteme…

Síť "Ještě jednou letět" je výrazně kratší, než síť předchozí, ale její zajímavostí je bezpochyby forma emailu, kterou je psaná. Z jednotlivých dopisů otci Ambrožovi nám dochází, že Karolína je postupně uzavírána do křesťanské klece a to podle pravidel a názorů jejího manžela. Tím, že tento příběh byl o tolik kratší, umožní čtenáři ještě větší prožitek.

Poslední síť "Kdyby byl jen můj" do které se Naďa sama zamotala, nám vypráví právě ona sama. Nedokáže sama sebe mít ráda. To jistě každý z nás už někdy zažil. Smutné ale je, do jakého stádia se tato žena dostala, od druhu práce, kterou vykonávala až po plastickou operaci. Její příběh nám umožňuje nahlédnout do všech zákoutí dnešního zdravotnictví a věřte, že budete jistě překvapeni. Nebudu vám říkat konec, ale můžu vás ujistit, že váš tep se zesílí hned několikanásobně!

Knihu jsem přečetla naprosto jedním dechem. Vím, že takovéto příběhy se v reálném životě stávají a proto tuto knihu opravdu vřele doporučuji. I když se jedná o velmi aktuální téma, které nám může být velmi blízké, je nutné ho vidět jako celek a to vám umožní právě tato kniha!

P. S. Pokud budete mít možnost (třeba jako já) se s autorkou setkat, rozhodně neváhejte!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama