Odvrácená tvář lásky – Colleen Hoover

26. července 2016 v 20:27 | Penny |  Recenze
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 288
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 98 %

Citová exploze! To je tato kniha. Proč? Dovolí vám se zamilovat, odmilovat, naštvat se, truchlit a potom se zase znovu zamilovat, tentokrát ale už napořád. Hlavní hrdinové se stanou vašimi přáteli a částečně i úhlavními nepřáteli, protože vás příběh tak vtáhne, že jim budete závidět, že ho prožívají oni a ne vy.


Já a Colleen Hoover jsme se poprvé setkaly, až při četbě tohoto románu. A výsledek? Naprostý úžas! Já ani nevím, co o této knize říct, abych něco neprozradila. Žánrově se jedná o young-adult román, který je napsaný něžně, ale zároveň tak krutě, jako sám život.

Knihu můžeme rozdělit do dvou rovin - současnost a minulost. Současnost vypráví Tate - jedna z našich hlavních postav. Jedná se o sympatickou studentku vysoké školy, která zároveň pracuje jako zdravotní sestra. Její příběh začíná v den, kdy se přestěhuje ke svému bratrovi Corbinovi do jeho bytu, jelikož v tamním městě začíná studovat magisterský obor. První komplikace ale nastávají už v okamžiku, kdy před dveřmi bratrova bytu najde ležet dost opilého kluka. Když zavolá Corbinovi, kdo to je a jak se ho má zbavit, zjistí, že je to bratrův kamarád a ona se o něj musí do rána postarat. Kdo to je? A proč pořád říká jméno Rachel?

Mohu vám prozradit, že jméno toho záhadného opilce je Miles. Chápete to dobře, Miles je druhá rovina tohoto příběhu a to minulost. Miles se před 6 lety zamiloval do Rachel, jenže později zjistil, že je to dcera tátové nové přítelkyně a velmi brzy se stane jeho nevlastní sestrou. Otázkou ale je, co se mezi nimi stalo, že o tom Miles nedokáže mluvit?

Je očividné, že tito dva hrdinové se dají dohromady, ale rozhodně ne tak, jak si možná myslíte! Budou spolu totiž jen fyzicky. To ale nevydrží dlouho, protože Tate se do Milese zamiluje, ale snaží se to nedat najevo, jelikož jsou dvě pravidla, která musí dodržovat. Neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jak dlouho může tohle vydržet? Dokáže se Miles Tate otevřít? A co se vlastně stalo před 6 lety?

Obě dvě roviny se stylově trošku liší, současnost je formátována klasicky, jak jsme všichni zvyklí, ale minulost je psána spíše výstižnými větami a celá strana je zarovnaná na střed. Upřímně jsem nečetla knihu takového formátování, ale četla se prostě skvěle, každá věta byla o to silnější, jelikož nepotřebovala nic dodat. Do obou hlavních postav jsem se vcítila a nebyla schopná ani dýchat.
Strašně dlouho jsem přemýšlela, co se dá této knize vytknout a jediné na co jsem přišla je fakt, že děj lze lehce domyslet. Při čtení vás jednoduše napadne, jak to celé může dopadnout.

Jinak je ale tato kniha naprosto nezapomenutelným čtenářským zážitkem! Předtím, než jsem tuto knihu začala číst, jsem na ni slyšela, tak skvělé ohlasy, že jsem od ní měla neskutečně vysoká očekávání a rozhodně jsem nečekala, že by se mohla naplnit. Opak je pravdou. Colleen to prostě umí, já snad v životě nečetla knihu, která by mě víc citově zasáhla (a to jsem toho v životě přečetla už docela hodně). Odvrácenou tvář lásky prostě musíte mít doma, protože ji budete číst stejně jako já ještě mnohokrát.

P. S. Zhroutila jsem se v chodbě. Byla jsem tekutina. Nic než slzy.


 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 27. července 2016 v 10:27 | Reagovat

Slyšela jsem, že je to pecka, ale teprve teď se mi tomu chce věřit - těším se, až si knihu ve čtvrtek koupím a pustím se do čtení, protože tolik pocitů a emocí s jednou knihou není běžné Já už jsem se s autorkou setkala, ale asi to nikdy nebyla taková "pecka" - i když jí nemohu upřít, že patří k jedněm z nejlepších.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama