Jak se z obyčejného člověka stane blogger aneb co vše bude na tomto blogu

20. července 2016 v 18:21 | Penny |  Články
Já a blogger? Kdyby mi tohle někdo řekl před lety, tak bych se tomu jen hlasitě zasmála a mávla rukou. Dnes je to můj obrovský koníček, který mě nikdy bavit nepřestane. Jak k tomu došlo? Popravdě až příliš jednoduše.


Mé knihomolské já se začalo projevovat zhruba před 2 lety. Ne, že bych před tím nečetla, to ne, ale měla jsem i jiné koníčky, no a ty se teď zmenšily pouze na četbu. Čtu zhruba 100 knih ročně (což rozhodně není malé číslo), tudíž mě má spousta lidí za blázna (nedivím se jim). Taktéž jsem tím typem nepoučitelného knihomola, který skoro všechny své úspory utratí za knihy a myslí si, že jeho knihovna je nekonečná. Máte to stejně? Uf, tak nejsem jediná!

Když tedy nastalo období v mém životě, kdy pro mne knihy začaly znamenat nedílnou součást mého života, tak jsem byla pouze ve fázi, že jsem si knihu koupila a přečetla. Zhruba před rokem jsem zjistila, že existuje portál Databáze knih, kde si mohu vytvářet nekonečné seznamy knih, dle libosti. Takže jsem si založila profil tam a začala knihy krátce komentovat. Zanedlouho jsem ale objevila booktubery, kteří mě neskutečně zaujali a i dnes si každý den pouštím jejich recenze. No a tehdy mi došlo, že jen profil na Databázi knih mi stačit nebude, že budu chtít být výřečnější a psát i o všech věcech, co k četbě patří. No a tak jsem se dostala k blogování a k vytvoření blogu Penny and books. A aby toho nebylo málo, pracuji jako brigádnice kde jinde, než v knihkupectví!

Byla bych moc ráda, kdyby tento blog nebyl jen o recenzích. Proto tu budou i rubriky Reporty a Články. Do reportů budu přidávat články o knižních akcích, kterých jsem se zúčastnila, jako byl například Yoli piknik (report najdete ZDE). Dovolím si malou vsuvku, Yoli je skvělé nakladatelství, přečetla jsem od nich většinu knih a jejich akce jsou skvělé, tak je nepropásněte! No a do rubriky Články budu přidávat sloupky na všemožná témata. Pravidelně se budu snažit o mé knižní přírůstky za každý měsíc (jelikož, jak víte, utrácím za knihy dost) nebo různé tipy na tituly, které se hodí k některým částem roku. Taktéž se tu objeví i články na téma, které mě prostě napadne, takže se nechte překvapit! No a moje vlastní fotky jsou jednoduše samozřejmostí!

Nenechte se ale zmást, že blog je vše, co mám. Mé vlastní fotky (a nejen ty knižní) se objevují na mém instagramu, kde můžete pravidelně sledovat, co čtu (odkaz na můj profil ZDE). No a po vzniku blogu nezanikl ani můj profil na Databázi knih. Chodím tam prakticky denně a jsou tam aktuální informace o tom, co čtu, co se chystám číst apod.. Navíc je jasné, že nemohu zrecenzovat všechny knihy, které jsem doteď v životě přečetla a i ty, které přečtu teď, nemusí být nutně na blogu. Na Databázi knih ale u každé knihy, kterou přečtu, najdete delší komentář s mým názorem (ty najdete ZDE).


Na závěr pár mých knižních zlozvyků:
1. Ke knize piju pouze čaj (ne černý) nebo limonádu.
2. Že mě kniha opravdu baví, pozná každý tak, že prohrabuju během četby stránky.
3. Neustále si rovnám knihovnu.
4. Kamkoli jedu si beru knihu s sebou a vždy si ji vyfotím.
5. Když jedu vlakem s knihou, tak si musím dát sushi.
6. Alespoň jednou za měsíc si musím v knihkupectví koupit knihu, jinak mám absťák.
7. A kde čtu? No úplně VŠUDE!

A jaké jsou ty vaše?

 


Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 20. července 2016 v 18:36 | Reagovat

pěkné :)

2 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 20. července 2016 v 19:12 | Reagovat

Spřátelíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama